O webu

Internetový časopis věnovaný přírodě blízkému hospodaření v lesích existuje již od roku 2003 (první článek vložen 20.8.2003). Od té doby se zde nashromáždila slušná databáze informací, avšak po technické stránce byly tyto stránky značně zastaralé.

Nelíbila se mi také adresa - zkratka PBL se sice vžila v úzkém okruhu příznivců, ale jinak nikomu nic neříká. Také doména fri13.net je poněkud záhadná - byla to hříčka mého syna, když volil název své první domény - Friday 13, tj. pátek třináctého. Dal mi ji k dispozici, ale chtěl jsem něco, aby to obsahovalo slovo "les". Věřím, že adresa "prirozenelesy.cz" bude snadněji zapamatovatelná než ta dosavadní.

Původní přání, aby sem psalo víc lidí, se mi zatím nesplnilo. Ke Košuliči staršímu se přidal pouze Jaroslav Veškrna a Jan Metzl. Vzhledem k tomu, jak přibývá lidí zaujatých PBL, se snad v budoucnu najde autorů víc, uvidíme.

Hlavní změnou je komfortnější zadávání komentářů k jednotlivým článkům, umožňující sledování "vláken". I nadále si budu hlídat úroveň komentářů a ty neslušné budu mazat.

Postupně se pokusím přestěhovat sem staré články a uspořádat je trochu tématicky pomocí kategorií a "nálepek" (tagů), což je něco jako klíčová slova. A také chci používat více fotografií.

V případě problémů se zobrazením stránek, s tiskem, případně nefungujícími odkazy a podobně pište na milan(tečka)kosulic(zavináč)fri13(tečka)net. Na tento email mi také posílejte články.

Děkuji svému synu Jardovi za pomoc s technickým řešením stránek a za návrh grafiky. A také děkuji všem, kteří jste přispěli k obsahu, zejména svému otci, bez jehož činorodosti by tento web asi nikdy nevznikl.

Přidáno 28.2.2010

Dne 24.2.2010 jsme obdrželi zprávu z Oddělení archivace webu Národní knihovny ČR o vybrání námi vydávaných stránek http://prirozenelesy.cz a http://pbl.fri13.net jako kvalitnich zdrojů, které by měly být uchovány do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví.

Dne 27.2.2010 byly stránky http://prirozenelesy.cz a http://pbl.fri13.net/ převedeny pod licenci http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/cz/ (viz ikona v patičce stránek), což je podmínkou pro archivaci a zveřejnění odkazu na http://www.webarchiv.cz/.

Přidáno 28.9.2010

Po smrti mého otce (15.6.2010) vyšla v Lesnické práci 7/2010 vzpomínka Jaroslava Veškrny, redakčně zkrácená, s odkazem na plné znění na tomto webu. Originální text je natolik intimním vyznáním osobního přítele, že jsem se po dlouhém váhání rozhodl plný text nezveřejnit. Čtenářům LP, kteří jej tady hledali, se omlouvám. A Jardovi taky.

Přidáno 15.3.2021

Možnost vkládání komentářů jsme zrušili. Důvodem je velké množství komentářů vkládaných roboty.

 

Creative Commons License
Přírodě blízké lesnictví, jejímž autorem je Milan Košulič, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česká republika.
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.prirozenelesy.cz

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému