Ammon: Výběrný princip

Skvělá kniha W. Ammona Výběrný princip v lesním hospodářství dostupná na http://www.silvarium.cz

Komentáře

Historické knihy o lesnictví na Internetu

Pro zájemce o starší knihy (nejen) o lesnictví je možné použít výborný nástroj http://books.google.com Velký objem knih je již zpracovaný a uložený na Internetu. Příklad: zadejte http://books.google.com a do pole hledat knihu například: Der patriotische Forstmann a zobrazí se kniha v plném znění z roku 1805. Přímý link zde: http://books.google.com/books?id=KYU7AAAAcAAJ&printsec=frontcover&hl=cs#... P.S. Pravda, nevím, jestli je to o lesnictví, ale v překladu to vycházelo jako vlastenecký lesník.

Výtečná kniha

Vážený pane Milane, děkuji Vám za informaci o knize. Je rozhodně velice čtivá, zejména mne zaujaly pasáže lesní ekonomiky u výběrných lesů a hodnocení podle tabulek, které vycházejí ekonomicky velice výtečně. Dále, v kombinaci s knihou Obhospodařování bohatě strukturovaných a přírodě blízkých lesů, se dá dojít k přesvědčení, že lesnictví postupuje ke své "lidské tváři" i k ekonomické stabilitě právě tímto směrem, tedy přírodě blízkým s důrazem na potřeby Přírody. Princip nikdy nevykáceného a trvale obnovovaného lesa je vskutku geniální. Také mne velice zaujala Vaše kniha 101 otázek a v ní mimo jiné i přístup k těžbě větších tlouštěk. za sebe mohu říci, jenom se toho nebát a začít tímto směrem, kdo dříve začne, toho nástupci budou mít stabilnější lesy. Kdo setrvá na smrkové šabloně, jeho nástupcům zůstanou jen oči pro pláč v dalších letech nastupujícího oteplování z důvodů degradace smrku. Dovolil bych si doporučit knihu Milana Gryndlera vydanou v nakladatelství Academia, Mykorhizní symbióza. I tato literatura působí doplňkově k předcházejícím knihám. Nakonec bych na Vás měl otázku, zda může běžný občan požádat o vyhlášení genové základny jedle bělokoré v hospodářském státním lese. Jaká je minimální rozloha a komu se to předkládá k vyhlášení? Děkuji Vám a pěkný den, Fagusius

GZ

Děkuji za názor a tip na knihu.
O vyhlášení GZ rozhoduje orgán veřejné správy na návrh vlastníka lesa nebo z vlastního podnětu. Zákon č. 149/2003 Sb, §19, odst. 2, ke stažení např. na http://www.uhul.cz/legislativa/. Zde a v prováděcí vyhlášce jsou i podmínky, které musí splňovat území navržené za GZ.
Příslušným OVS je v tomto případě kraj.
Zdraví
Milan Košulič

Výběrné lesy

Je to pěkná kniha. Nevíte prosím někdo o výběrných porostech, kde se takto už nějaký ten pátek hospodaří a kam je možné se jet podívat? U nás jsou všechny porosty ještě ve stadiu převodu a do Švýcarska je to dosti daleko.S pozdravem Hubík

Smolník na Slovensku. Lasník

Smolník na Slovensku. Lasník v dôchodku Alcnauer

Smolnícka Osada

Informace o demonstračním objektu Smolnícka Osada najdete na stránkách Pro Silva Slovakia. Milan Košulič

Výběrné lesy

U nás je nenajdete. Možná Klepačov, objekt MZLU. Obraťte se na předsedu Pro Silva Bohemica Tomáše Vršku, kontakt zde: http://inldf.mendelu.cz/ProSilvaBohemicaica/zakladni-informace.

Creative Commons License
Přírodě blízké lesnictví, jejímž autorem je Milan Košulič, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česká republika.
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.prirozenelesy.cz

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému